USD
USD US dollar EUR Euro GBP Britisk pund AUD Australsk dollar CAD Canadisk dollar BRL Brasiliansk real CNY Kinesiske yuan CZK Tjekkiske koruna DKK Dansk krone HKD Hong Kong dollar ILS Nye israelske shekel JPY Japanske yen MYR Malaysisk ringgit NZD Newzealandsk dollar NOK Norsk krone PLN Polske zloty RON Rumænske lei RUB Russisk rubel SAR Saudi riyal SGD Singapore dollar ZAR Sydafrikanske rand KRW Sydkoreanske won SEK Svensk krone CHF Schweizerfranc TRY Tyrkisk lira UAH Ukrainsk hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailandsk baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Deutsch Hotel Brasil Anapolis Goias Anapolis Español Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Hotel Brasil Anápolis Goiás Anápolis Hotel Brasil Anapolis Goias Anápolis Русский Svenska Türkçe
  • Kontakter

Hotel Brasil Anapolis Goias

Avanceret Booking
2026-09-22
2026-09-23

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

34

Hotel Brasil Anapolis Goias 3*

 WiFi

Wi-Fi

 24-timers service

24-timers Reception

 Mødefaciliteter

Møde-/ banketfaciliteter

 Børnevenlig

Børnemenu

 Kæledyr ikke tilladt

Hotel Brasil Anapolis Goias har udsigt over den indre gårdhave og ligger 18 minutters gang fra Environmental Park Ipiranga i Anápolis. Overnatningsstedet byder på 18 gæsteværelser, som er indrettet med en terrasse og en minibar for et behageligt ophold i Anápolis.

Hotellet har en bekvem beliggenhed inden for 10 minutters gåtur fra byens centrum. Det er mindre end 1 km fra Catedral doBom Jesus. Denne indkvartering ligger i nærheden af Igreja Fonte de Vida.

Cocktails og drikkevarer er tilgængelige på Restaurante Da Claudia og Lanchonete e Churrasquinho Do Odair i nærheden.

  • Lokale seværdigheder
  • Igreja Universal do Reino de Deus
    950 m
  • Environmental Park Ipiranga
    750 m
  • Praça Bom Jesus
    700 m
  • Bom Jesus-katedralen
    800 m
  • Igreja Fonte de Vida
    400 m
  • Igreja de Santana
    600 m
  • Centro de Cultura e Memoria Sao Francisco
    850 m
  • Teatro Sao Franciso
    800 m
  • Lufthavne
  • Santa Genoveva/Goiania Lufthavn
    51 km

På hotellet

General

  • Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
  • Wi-Fi
  • Parkering
  • 24-timers Reception
  • Privat ind-/ udtjekning
  • Kæledyr ikke tilladt
  • 24 timers vagtservice
  • Allergivenlige værelser
  • Kaffebar
  • Brandslukkere

Services

  • Room Service
  • Husholdning
  • Vaskeri
  • Møde-/ banketfaciliteter
  • Fax/fotokopiering

På værelset

  • Minibar
  • Lydisolerede vinduer
  • Patio
  • Strygeservice
  • Gratis toiletartikler
  • Fladskærms TV
  • AM/FM vækkeur
  • Børnemenu

Vigtig meddelelse

Indtjekning: fra 14:00 indtil 14:30
Udtjekning: indtil 12:00

Ofte stillede spørgsmål

  • 🌇

    Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra det 3-stjernede Hotel Brasil Anapolis Goias?

    Det vil tage dig en 10 minutters gang at komme til byens centrum fra det 3-stjernede Hotel Brasil Anapolis Goias.
  • 🚗

    Hvor kan vi parkere vores køretøj i det Hotel Brasil Anapolis Goias?

    Det Hotel Brasil Anapolis Goias giver en en parkeringsplads til at parkere din bil ved.
  • 💵

    Hvor meget koster det at reservere et værelse i et Hotel Brasil Anapolis Goias?

    Den gennemsnitlige pris for et værelse på et Hotel Brasil Anapolis Goias er 18$ For specifikke oplysninger bedes du kontakte hotellets personale.
  • Hvilke betalingsmetoder er tilgængelige på Hotel Brasil Anapolis Goias?

    Gæsterne på Hotel Brasil Anapolis Goias kan betale med American Express, Mastercard og Visum.
  • 🚪

    Hvilke værelsestyper er tilgængelige i hotellet?

    Hotellet tilbyder Suite med en queensize-seng, Suite med en kingsize-seng og Fire mands værelse at vælge imellem.

Detaljer & Priser



Indsæt venligst datoerne for dit ophold for at tjekke tilgængelighed.

Galleri

Anmeldelse

Detaljer om opholdet

Din vurdering

Forfærdeligt Meget godt

Kontakt os



Avanceret Booking
2026-09-22
2026-09-23

Maksimal periode for booking er 30 dage. Indsæt venligst alternative datoer.

Tak, fordi du abonnerer
Luk
Juridiske
  • Fortrolighedspolitik
Selskab
Hotel Brasil Anapolis Goias, Brasilien

375 Avenida Brasil Sul Edificio Brasil Hotel 375, Anápolis, Brasilien

Bliv opdateret

Ved at abonnere på vores nyhedsbrev, bliver du en af de første til at få vores seneste nyheder og kampagner.

Online hotel reservationer

Kontakter

2026 © hoteis-em-goias.com

All rights reserved